Testowanie produktu Plonar Active 1 kg
Testowanie Plonar Active – opis produktu: Plonar Active jest ekologicznym, organiczno-mineralnym nawozem granulowanym stosowanym w celu poprawy żyzności podłoża w przydomowych ogrodach oraz na działkach. Jego zadaniem jest polepszenie i rekultywacja podłoża przeznaczonego po uprawę warzyw i owoców. W skład nawozu wchodzą zarówno makro-, jak również mikroelementy. Plonar Active zawiera również wysokie stężenie kwasów humusowych. Nawóz ten umożliwia zdrową i jednocześnie ekologiczną uprawę warzyw i owoców. Celem stosowania nawozu Plonar Active jest przede wszystkim zwiększenie plonowania owoców oraz warzyw, a także poprawa ich walorów smakowych i odżywczych.
Plonar Active 1 kg – testowanie produktu
Rodzaj upraw: Uprawy warzywne (pomidory, ogórki, papryka, bób, cukinia, sałata, pietruszka, koper, buraki).
Stanowisko: Gleba ciężka gliniasta, stanowisko obojętne, słoneczne i częściowo osłonięte od wiatru, powierzchnia upraw – ok. 80 m 2.
Problem: W ubiegłym roku po zakończonych zbiorach (sierpień-wrzesień) na stanowisku po warzywach uprawiane były nawozy zielone (gorczyca), które następnie zostały przekopane i dokładnie wymieszane z podłożem. Jesienią nie został zastosowany obornik, dlatego też wiosną – jeszcze przed zasiewami, a następnie pogłównie w celu poprawy żyzności i struktury gleby wykorzystany został nawóz Plonar Active.
Dawki i warunki panujące podczas testowania produktu
Dawkowanie: Pierwsza dawka nawozu w wysokości 1 kg (opakowanie) została zastosowana jeszcze przed rozpoczęciem zasiewów (26.04.2019) w gruncie oraz na podłożu w tunelach foliowych. Po równomiernym rozsypaniu granulek podłoże zostało dokładnie przegrabione. Kolejna dawka nawozu Plonar Active została zastosowana pogłównie (14.05.2019) już w trakcie trwającej wegetacji.
Warunki pogodowe: Zarówno pierwsza, jak również druga dawka nawozu została zastosowana w niekorzystnych, jak na kwiecień i maj warunkach pogodowych. Zarówno kwiecień, jak i maj były bowiem chłodne i deszczowe. Warto wspomnieć, że maj na obszarze Dolnego Śląska, jeśli chodzi o temperaturę powietrza zapisał się jako miesiąc z ujemną anomalią.
Testowanie Plonar Active 1 kg – pierwsze obserwacje
Obserwacje: Do dzisiejszego dnia (05.06.2019) zarówno uprawy pomidorów, ogórków i papryki w gruncie oraz pod osłonami wykazują prawidłowy wzrost i rozwój, a obecnie zawiązują również kwiaty. Niestety utrzymująca się w maju niekorzystna aura pogodowa (opady i niskie temperatury) spowodowała nieco późniejsze rozpoczęcie zawiązywania kwiatów w porównaniu chociażby do roku ubiegłego.
Również rośliny uprawiane w gruncie, takie jak bób, cukinia, sałata, pietruszka, koper, buraki wykazują prawidłowy wzrost i rozwój. Wielkość warzyw oraz ich jakość i smak ocenimy po zbiorach.
Plonar Active 1 kg – co nam się podobało?
fot.: Owned by the authorTestowanie Plonar Active od firmy Ekodarpol przeprowadziliśmy bardzo chętnie, ponieważ jest on naturalnym nawozem, a my nie uznajemy chemii w ogrodzie. Do niewątpliwych zalet zastosowanego przez nas nawozu należy szybki sposób jego aplikacji (wystarczy tylko równomiernie rozsypać go na powierzchni i lekko przegrabić z podłożem, a w trakcie wegetacji tylko rozsypać na glebę). Oczywiście jest to nawóz ekologiczny, którego jedno opakowanie zastępuje efektywnie 1 tonę obornika, co jest wygodne, ponieważ niekiedy ciężko jest dostarczyć dużą ilość obornika na działkę.
Ponadto obornik ma nieprzyjemny zapach, który nie wszystkim odpowiada. Rozrzucając tradycyjny obornik w formie granulatu przy stosowaniu rękawic ochronnych – nawet po ich zdjęciu pozostawał na nich nieprzyjemny zapach. Również cena takiego obornika jest znacznie wyższa w porównaniu do ceny nawozu Plonar Active. Duża zaletą nawozu jest także jego skład w postaci niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin makro- i mikroelementów, dzięki czemu nie musimy stosować dodatkowych nawozów. Nie ma również ryzyka przedawkowania.
Testowanie produktu