Love natura – o nas

Love natura to strona poświęcona wszystkim miłośnikom natury. Poruszamy tematy związane ze zdrowym odżywianiem, medycyną naturalną, ekologią, przyrodą, ogrodnictwem, meteorologią, DIY i kosmetykami naturalnymi. Kochamy to, co naturalne!

 

Witamy na naszej stronie Love Natura! Kim jesteśmy?

 

Love Natura - kochamy to, co naturalne!fot.: Owned by the author

Jesteśmy małżeństwem. Kochamy naturę i wszystko, co z nią związane. Kochamy to, co naturalne. Nie jesteśmy ekspertami w każdej eko-dziedzinie, ale staramy się cały czas doszkalać i śledzić nowinki z szeroko pojętego „życia w zgodzie z naturą”. Sięgamy również do źródeł. Wracamy do starych przepisów, które zostały wparte przez nowoczesność, wygodę i rozwój technologii.

Mamy wyższe wykształcenie przyrodnicze, co pozwala nam zrozumieć pewne zjawiska, mające ostatnimi czasy miejsce – zarówno jeśli chodzi o rolnictwo i przemysł spożywczy, jak i farmaceutyczny, chemiczny, kosmetyczny. Z racji swojego wykształcenia znamy triki stosowane przez licznych producentów – pozwala nam to na unikanie chemii w naszym otoczeniu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dziś nie można żyć w 100% naturalnie i ekologicznie – jednak staramy się wybierać mniejsze zło. Każdy krok w stronę natury uważamy za dobry krok. Dlatego właśnie stawiamy na zdrowe odżywianie, medycynę naturalną, ogrodnictwo ekologiczne. Staramy się z rezerwą podchodzić do wszystkiego, co próbuje się wciskać dzisiejszym konsumentom. Niejednokrotnie przekonaliśmy się już, że otaczający nas, nowoczesny świat nie jest już dawno skierowany ku ludziom – liczą się zyski. Jeśli z rezerwą nie będziemy podchodzić do tego, co nas otacza – kto zrobi to za nas?

Love Natura to świadomość i powrót do źródeł – kochamy to, co naturalne

Love natura - kochamy to co naturalnefot.: Owned by the authorJuż od dawna wiemy, że wędlinka w sklepie nie zawiera wartościowego mięsa, jajka tylko wyglądają jak jajka, pomidorek jest pięknie pomalowany przez sztuczne opryski, a kolejny cudowny lek na przeziębienie nie ma nas wyleczyć, a leczyć – najlepiej długo i drogo. Wiemy, że chemia otacza nas na co dzień – w jedzeniu, w łazience, w kuchni, w toalecie… Mamy świadomość tego, że nie ograniczymy jej w 100% – ale ograniczamy ją na tyle, na ile jesteśmy w stanie. Wiemy, że nic nie zastąpi wyhodowanego własnoręcznie pomidora. Nic nie przebije zapachu prawdziwego, domowego chleba na domowym zakwasie, ani smaku własnej wędliny. Nic tak dobrze nie działa jak domowy syrop z aronii. Kochamy to, co naturalne i to właśnie chcemy promować na swojej stronie internetowej. Chcemy pokazać, że można żyć w zgodzie z naturą. Chcemy pokazać, że warto się do niej zbliżyć i czerpać garściami z tego, co nam oferuje.

Czym jeszcze jest dla nas Love Natura? To z pewnością powrót do źródeł. Wspólnie staramy się na nowo odkrywać to, co już dawno zostało wyparte przez nowoczesność. Wracamy do starych książek, do przepisów babci, do porad starych ogrodników. Uczymy się ziołolecznictwa i medycyny naturalnej, uprawiamy własne warzywa i owoce, przygotowujemy własne wędliny, chleb, przetwory, czerpiemy siłę z kontaktu z naturą, z obcowania z zielenią, zwierzętami, uczymy się filozofii slow life. Wiemy, że nie da się żyć bez „nowoczesności” – akceptujemy to, ale na własnych warunkach. Cieszymy się z możliwości wyboru – i staramy się wybierać. Wybierać mądrze. Nie zawsze wychodzi nam to jeszcze idealnie, cały czas się uczymy.

Kochamy naturę i kochamy to, co naturalne. Chcemy się tym dzielić. Love Natura to miejsce, które ma być inspiracją. Mamy nadzieję, że tak właśnie się stanie.

 

 

Podoba Ci się nasza strona? Podziel się nią ze znajomymi :)