OgródTestujemy i Oceniamy

Testowanie produktu Humus Up Borówka 1,0 l

Rate this post

Opis testowanego produktu: Humus Up Borówka 1,0 l stosuje się w celu zasilania borówek uprawianych zarówno w przydomowych ogrodach, jak również na działkach. Zadaniem tego nawozu jest zwiększenie rozwoju mikoryzy przy korzeniach roślin i tym samym zapewnienie silnego rozwoju systemu korzeniowego borówek oraz prawidłowego wzrostu i zdrowotności. Dzięki silnemu systemowi korzeniowemu możliwe jest prawidłowe pobieranie składników pokarmowych zawartych w podłożu. Nawóz ten zapewnia więc obfite plony oraz korzystnie wpływa na poprawę walorów smakowych oraz odżywczych borówek. Humus Up Borówka to naturalny nawóz pochodzący z odchodów dżdżownic kalifornijskich.

Biohumus Up Borówka 1,0 l – testowanie produktu

Rodzaj upraw: Borówki.

Stanowisko: Gleba ciężka gliniasta, stanowisko kwaśne, słoneczne i osłonięte od wiatru, powierzchnia upraw – ok. 5 m 2.

Problem: Stanowisko powstało w miejscu kompostu. Po wyrównaniu podłoża zostało zakwaszone torfem, a po posadzeniu borówek wierzchnia warstwa gleby została wyłożona korą średniej grubości na wysokość ok. 8 cm. W zeszłym roku odmiany nie wydały zbyt obfitych plonów, a ponadto część z nich została zaatakowana przez szarą pleśń.

Dawki i warunki panujące podczas testowania produktu

Dawkowanie: W trakcie wegetacji borówek zastosowaliśmy nawóz Humus Up Borówka 1,0 l, rozcieńczając 240 ml nawozu w 4 l wody. Tak przygotowanym roztworem podlaliśmy glebę, na której rosną borówki. Do tej pory zabieg wykonaliśmy raz: 20.04.2019.

Warunki pogodowe: Warto mieć na uwadze fakt, że rozwojowi borówek na przełomie kwietnia i maja (podobnie, jak większości roślin uprawianych na naszej działce) nie sprzyjała aura pogodowa. Miesiąc kwiecień oraz pierwsza połowa maja na Dolnym Śląsku przyniosły bowiem opady deszczu oraz przygruntowe przymrozki. Warunki te nie miały korzystnego wpływu na rośliny. 

Testowanie Humus Up Borówka 1,0 l – pierwsze obserwacje

Obserwacje: Do dzisiejszego dnia (04.06.2019) zaobserwowaliśmy znaczną poprawę kondycji krzewów borówek w porównaniu do ich kondycji z ubiegłego roku. Dodatkowo borówki wykształciły zdecydowanie więcej zawiązków owoców niż miało to miejsce w ubiegłym roku.

humus up borówka fot.: Owned by the author

Ponadto borówki nie wykazują obecnie objawów szarej pleśni. Wielkość owoców oraz ich jakość, a także smak ocenimy niebawem po zbiorach. Obecnie czekamy na rezultat końcowy.

Humus Up Borówka 1,0 l – co nam się podobało?

Przede wszystkim Humus Up Borówka 1,0 l od firmy Ekodarpol jest nawozem ekologicznym. Dużą zaletą zastosowanego przez nas nawozu był łatwy i szybki sposób jego aplikacji – jest on niezwykle wygodny w użyciu. Ponadto jest naturalnym nawozem – w pełni bezpiecznym dla ludzi, zwierząt oraz środowiska. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych tej wiosny krzaki borówek znacznie lepiej kwitły.

Testowanie produktu

Spodobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym!

Przemysław Matuszewski

Jestem mgr inż. agronomii. Interesuję się uprawą roślin i wszystkim, co jest z nimi związane. Pasjonują mnie dziedziny dotyczące ogrodnictwa, biologicznych środków ochrony roślin, uprawy pod osłonami oraz rolnictwa ekologicznego. Ponadto fascynuje mnie meteorologia i ekstremalne zjawiska atmosferyczne. Staram się być jak najbliżej natury i żyć w zgodzie z nią. Uwielbiam kontakt z przyrodą. Lubię wszystko, co naturalne.

Podoba Ci się nasza strona? Podziel się nią ze znajomymi :)