OgródTestujemy i Oceniamy

Testowanie produktu Biohumus Extra do Truskawek i Poziomek 1000 ml

5/5 - (1 vote)

Opis testowanego produktu: Biohumus Extra do truskawek i poziomek stosuje się w celu zasilania truskawek oraz poziomek uprawianych w przydomowych ogrodach oraz na działkach. Jego zadaniem jest zapewnienie silnego rozwoju systemu korzeniowego truskawek, bujny wzrost roślin, obfite kwitnienie i owocowanie oraz większe plony, a także poprawa walorów smakowych i jakościowych zbieranych owoców. To naturalny nawóz pochodzący z odchodów dżdżownic kalifornijskich.

Biohumus Extra do Truskawek i Poziomek – testowanie produktu

Rodzaj upraw: Truskawki i poziomki.

Stanowisko: Gleba ciężka gliniasta, stanowisko słoneczne osłonięte od wiatru, powierzchnia upraw – ok. 10 m2.

Problem: Stanowisko powstało przez usunięcie starej darni. Gleba jest tutaj wyjałowiona i wyjątkowo uboga w składniki odżywcze. Pomogła minimalnie gorczyca wysiana jesienią, jednak było to niewystarczające, by w tym miejscu w ciągu roku osiągnąć dobrej jakości plony. Od czasu przeniesienia truskawek na to stanowisko nie wydawały one satysfakcjonujących plonów.

Dawkowanie i warunki podczas testowania produktu

Dawkowanie: W trakcie wegetacji truskawek i poziomek zastosowaliśmy nawóz Biohumus Extra do Truskawek i Poziomek, rozcieńczając 0,3 l nawozu w 10 l wody. Tak przygotowanym roztworem podlaliśmy glebę, na której uprawiane są truskawki i poziomki. Do tej pory zabieg wykonaliśmy dwukrotnie: 25.04.2019 oraz 16.05.2019 – w odstępie 3 tygodni pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Pierwszy zabieg miał miejsce jeszcze przed kwitnieniem, na etapie zawiązywania się młodych liści.

Warunki pogodowe: Warto wspomnieć, że rozwojowi roślin na przełomie kwietnia i maja nie sprzyjała aura pogodowa. Zarówno kwiecień, jak również pierwsza połowa maja na Dolnym Śląsku przyniosły opady deszczu oraz przygruntowe przymrozki. Warunki te z pewnością nie wpływały korzystnie na nasze uprawy.  

Testowanie Biohumus Extra do Truskawek i Poziomek– obserwacje

Obserwacje: Do dzisiejszego dnia (30.05.2019) zaobserwowaliśmy bujniejszy wzrost (znacznie większe liście) i znaczną poprawę kondycji krzaków truskawek w porównaniu do ich pokroju z tego samego okresu w ubiegłym roku.

biohumus extra do truskawek fot.: Owned by the author

Truskawki wydały zdecydowanie więcej kwiatów niż miało to miejsce w latach wcześniejszych, a ponadto większość kwiatów zawiązała owoce. Wielkość owoców, jak również i ich jakość oraz smak ocenimy po zbiorach. Czekamy więc na rezultaty, jednak póki co zbiory zapowiadają się dobrze.

Biohumus Extra – co nam się podobało?

Przede wszystkim Biohumus Extra od Ekodarpol jest nawozem w pełni naturalnym. Mamy więc pewność, że wspomagając wzrost i rozwój truskawek oraz poziomek nie nafaszerujemy ich chemią, którą później spożyją nasze dzieci. Niewątpliwą zaletą nawozu jest sposób jego aplikacji – jest on wygodny w użyciu, a przy tym bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych tej wiosny krzaki truskawek i poziomek dzięki niemu bujnie się rozwinęły i obficie kwitły.

Testowanie produktu

Spodobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym!

Przemysław Matuszewski

Jestem mgr inż. agronomii. Interesuję się uprawą roślin i wszystkim, co jest z nimi związane. Pasjonują mnie dziedziny dotyczące ogrodnictwa, biologicznych środków ochrony roślin, uprawy pod osłonami oraz rolnictwa ekologicznego. Ponadto fascynuje mnie meteorologia i ekstremalne zjawiska atmosferyczne. Staram się być jak najbliżej natury i żyć w zgodzie z nią. Uwielbiam kontakt z przyrodą. Lubię wszystko, co naturalne.

Podoba Ci się nasza strona? Podziel się nią ze znajomymi :)