Testowanie produktu Biohumus Extra do Truskawek i Poziomek 1000 ml

Opis testowanego produktu: Biohumus Extra do truskawek i poziomek stosuje się w celu zasilania truskawek oraz poziomek uprawianych w przydomowych ogrodach oraz na działkach. Jego zadaniem jest zapewnienie silnego rozwoju systemu korzeniowego truskawek, bujny wzrost roślin, obfite kwitnienie i owocowanie oraz większe plony, a także poprawa walorów smakowych i jakościowych zbieranych owoców. To naturalny nawóz pochodzący z odchodów dżdżownic kalifornijskich.

Biohumus Extra do Truskawek i Poziomek – testowanie produktu

Rodzaj upraw: Truskawki i poziomki.

Stanowisko: Gleba ciężka gliniasta, stanowisko słoneczne osłonięte od wiatru, powierzchnia upraw – ok. 10 m2.

Problem: Stanowisko powstało przez usunięcie starej darni. Gleba jest tutaj wyjałowiona i wyjątkowo uboga w składniki odżywcze. Pomogła minimalnie gorczyca wysiana jesienią, jednak było to niewystarczające, by w tym miejscu w ciągu roku osiągnąć dobrej jakości plony. Od czasu przeniesienia truskawek na to stanowisko nie wydawały one satysfakcjonujących plonów.

Dawkowanie i warunki podczas testowania produktu

Dawkowanie: W trakcie wegetacji truskawek i poziomek zastosowaliśmy nawóz Biohumus Extra do Truskawek i Poziomek, rozcieńczając 0,3 l nawozu w 10 l wody. Tak przygotowanym roztworem podlaliśmy glebę, na której uprawiane są truskawki i poziomki. Do tej pory zabieg wykonaliśmy dwukrotnie: 25.04.2019 oraz 16.05.2019 – w odstępie 3 tygodni pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Pierwszy zabieg miał miejsce jeszcze przed kwitnieniem, na etapie zawiązywania się młodych liści.

Warunki pogodowe: Warto wspomnieć, że rozwojowi roślin na przełomie kwietnia i maja nie sprzyjała aura pogodowa. Zarówno kwiecień, jak również pierwsza połowa maja na Dolnym Śląsku przyniosły opady deszczu oraz przygruntowe przymrozki. Warunki te z pewnością nie wpływały korzystnie na nasze uprawy.  

Testowanie Biohumus Extra do Truskawek i Poziomek– obserwacje

Obserwacje: Do dzisiejszego dnia (30.05.2019) zaobserwowaliśmy bujniejszy wzrost (znacznie większe liście) i znaczną poprawę kondycji krzaków truskawek w porównaniu do ich pokroju z tego samego okresu w ubiegłym roku.

biohumus extra do truskawek

Truskawki wydały zdecydowanie więcej kwiatów niż miało to miejsce w latach wcześniejszych, a ponadto większość kwiatów zawiązała owoce. Wielkość owoców, jak również i ich jakość oraz smak ocenimy po zbiorach. Czekamy więc na rezultaty, jednak póki co zbiory zapowiadają się dobrze.

Biohumus Extra – co nam się podobało?

Przede wszystkim Biohumus Extra od Ekodarpol jest nawozem w pełni naturalnym. Mamy więc pewność, że wspomagając wzrost i rozwój truskawek oraz poziomek nie nafaszerujemy ich chemią, którą później spożyją nasze dzieci. Niewątpliwą zaletą nawozu jest sposób jego aplikacji – jest on wygodny w użyciu, a przy tym bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych tej wiosny krzaki truskawek i poziomek dzięki niemu bujnie się rozwinęły i obficie kwitły.

Testowanie produktu

Spodobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym!
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
PINTEREST
PINTEREST
INSTAGRAM

Przemysław Matuszewski

Jestem mgr inż. agronomii. Interesuję się uprawą roślin i wszystkim, co jest z nimi związane. Pasjonują mnie dziedziny dotyczące ogrodnictwa, biologicznych środków ochrony roślin, uprawy pod osłonami oraz rolnictwa ekologicznego. Ponadto fascynuje mnie meteorologia i ekstremalne zjawiska atmosferyczne. Staram się być jak najbliżej natury i żyć w zgodzie z nią. Uwielbiam kontakt z przyrodą. Lubię wszystko, co naturalne.

Podoba Ci się nasza strona? Podziel się nią ze znajomymi :)