Jesteś tym, co jeszZdrowe odżywianieZdrowe Przepisy

Święta Hildegarda z Bingen. Potrawy z orkiszu

5/5 - (5 votes)

Właśnie trafiła do nas z wydawnictwa Aromat Słowa najnowsza książka Hildegarda z Bingen. Potrawy z orkiszu. W prezentowanej pozycji znalazły się znakomite przepisy różnorodnych dań i nie tylko, których głównym składnikiem jest orkisz.

Święta Hildegarda z Bingen. Potrawy z orkiszu – dobre i zdrowe przepisy

Orkisz to zboże, które coraz częściej zaczyna gościć na naszych stołach jako niezwykle wysokowartościowy produkt. Jest najzdrowszą odmianą pszenicy, ponieważ jest zbożem, które przez wiele lat uprawy nie podlegało praktycznie żadnym modyfikacjom. Uprawiane było już w starożytności, jednak pod koniec XX wieku jego uprawa stopniowo wypierana była przez pszenicę zwyczajną. Obecnie znaczenie orkiszu ponownie wzrosło – m.in. ze względu na właściwości zdrowotne zainteresowanie tym zbożem jest ogromne.

Potrawy z orkiszu - sprawdzone przepisyfot.: Owned by the author

Potrawy z orkiszu, który oprócz cennych właściwości zdrowotnych ma również ogromne walory smakowe, cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony osób ceniących w szczególności zdrowy styl życia. W książce Święta Hildegarda z Bingen. Potrawy z orkiszu znalazły się sprawdzone przepisy różnorodnych dań, których głównym składnikiem jest orkisz. To doskonała propozycja dla wielbicieli dobrej i jednocześnie zdrowej kuchni.

Święta Hildegarda z Bingen. Potrawy z orkiszu

Książka Święta Hildegarda z Bingen. Potrawy z orkiszu podobnie, jak pozostałe książki wydawnictwa Aromat Słowa, doskonale się prezentuje. Na uwagę zasługuje gruba i wzmocniona oprawa książki, a także przepiękne zdjęcia, które stanowią doskonałe uzupełnienie znakomitych przepisów, jakie zostały w niej zawarte. Oprócz przepisów znaleźć można tutaj wiele cennych informacji na temat orkiszu – m.in. o jego historii oraz przechowywaniu i sposobie uprawy. Książka jest także cennym źródłem informacji na temat składników odżywczych znajdujących się w ziarnie orkiszowym, a także jego właściwości zdrowotnych.

Jakie przepisy można znaleźć w książce Hildegarda z Bingen. Potrawy z orkiszu?

Książka podzielona została na następujące działy:

  • Zupy
  • Dania główne
  • Sałatki i sosy
  • Desery
  • Wypieki
  • Napoje

W każdym z działów znaleźć można znakomite przepisy z informacjami wraz z opisem niezbędnych do przygotowania posiłków składników oraz sposobem ich wykonania, który został opisany krok po kroku.

Dla kogo przeznaczona jest książka?

To doskonała propozycja dla osób szczególnie ceniących zdrowych styl życia oraz produkty bogate w wartościowe składniki odżywcze. Książka Święta Hildegarda z Bingen. Potrawy z orkiszu stanowi ponadto doskonałe źródło cennych informacji na temat orkiszu oraz jego właściwości i korzystnego wpływu na zdrowie człowieka.

Książka potrawy z orkiszu fot.: Owned by the author

To także znakomita propozycja dla miłośników kuchni dietetycznej oraz osób, które chcą dokładniej poznać liczne właściwości lecznicze orkiszu.

 

Testowanie produktu

Spodobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym!

Przemysław Matuszewski

Jestem mgr inż. agronomii. Interesuję się uprawą roślin i wszystkim, co jest z nimi związane. Pasjonują mnie dziedziny dotyczące ogrodnictwa, biologicznych środków ochrony roślin, uprawy pod osłonami oraz rolnictwa ekologicznego. Ponadto fascynuje mnie meteorologia i ekstremalne zjawiska atmosferyczne. Staram się być jak najbliżej natury i żyć w zgodzie z nią. Uwielbiam kontakt z przyrodą. Lubię wszystko, co naturalne.

Podoba Ci się nasza strona? Podziel się nią ze znajomymi :)