Kochamy to, co naturalneŻycie w zgodzie z naturą

Jak być bliżej natury, gdy mieszkasz w mieście?

Rate this post

Kochamy naturę. Kochamy to, co naturalne. Mieszkamy jednak w mieście, co może skutecznie utrudniać taki prawdziwy, czysty, ładujący akumulatory, pełny kontakt z naturą. Wiemy z Waszych maili, że wielu z Was jest w podobnej sytuacji. W tym artykule postaramy się pokazać Wam, jakie są nasze sposoby na to jak być bliżej natury, gdy mieszkasz w mieście. Czy jest to w ogóle możliwe? Udowodnimy Wam, że tak!

Nie wiesz jak być bliżej natury? Postaw na aktywność!

Nie zamykaj się w czterech ścianach! Nie ograniczaj się do ekranu telewizora, komputera, tabletu i telefonu. Wyjdź z domu. Ruszaj się. Bądź aktywny. Odpuść sobie spacery po betonowych, przytłaczających osiedlach, czy wielkich galeriach. Tu nie wypoczniesz tak prawdziwie. Wybieraj miejsca, w których możesz poczuć bliskość natury. Tak – istnieją one również w miastach! Wystarczy dobrze poszukać! Poszukaj zielonych miejsc w swojej okolicy. Może to być park, łąka, las. Jeśli masz działkę – niech będzie to działka. Odłącz się choć na chwilę od sieci. Zostaw te wszystkie fejsbuki i inne instagramy i pozwól swojemu ciału naładować baterie. Tak – Ty też masz baterie! Nie są one wieczne! Ciesz się widokiem, zapachem, dotykiem wiatru – te niby zwyczajne rzeczy stają się dziś zupełnie niezauważalne. Delektuj się chwilą – ładuj się naturą!

Uprawiaj ziemię!

Wiem, że w mieście może to być problematyczne. Ale dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli masz możliwość – z całego serca polecam Ci ogródek działkowy. Nie ma lepszej terapii niż grzebanie w ziemi – uwierz mi, to sprawdzona metoda. Nie przejmuj się jednak, jeśli działka nie jest Ci aktualnie pisana. Możesz uprawiać na balkonie, możesz uprawiać na parapecie, możesz uprawiać w doniczkach. Po prostu uprawiaj. Dbaj.

Jak być bliżej natury? Zbliż dietę do natury!

Postaw na produkty naturalne i niskoprzetworzone. Wybieraj ekologiczne uprawy i sprawdzonych dostawców warzyw i owoców. Jedz sezonowo. Czytaj składy. Wybieraj to, co jest dobre dla Twojego ciała – nie dla podniebienia. Ogranicz sztuczne dodatki i szkodliwe składniki, które oszukują Twoje kubki smakowe i mózg. Postaw na dobry skład. Nie traktuj ciała, jak śmietnika. Jeśli możesz – kupuj w wersji eko. Nie daj się jednak oszukać – pseudo-eko producenci czekają na Twoją nieuwagę. Postaw na produkty przygotowane samodzielnie – wówczas będziesz  mieć pełną kontrolę nad składem produktów, które trafiają do Twojego żołądka.

Wróć do korzeni i odkryj naturę na nowo!

Odkryj bogactwo natury, które jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Ziołolecznictwo to nie nauka czarownic i szamanów, choć wielu ludzi do dziś tak uważa. Poznaj moc pokrzywy, sprawdź działanie czystka, wypróbuj sok z kiełków brzozy. Podpytaj babcię o naturalne mieszanki ziołowe na stres i dobre samopoczucie. Wróć do korzeni – natura wie, co dla nas jest najlepsze, wystarczy wsłuchać się w jej rytm i tak po prostu podążać za jej nurtem. Zaangażuj dzieci. Naucz dzieci przyjemności przebywania na łonie natury.

jak być bliżej naturyfot.: Owned by the author

Lecz się naturalnie, by być bliżej natury!

Jeśli chcesz być bliżej natury potraktuj swój organizm holistycznie. Postaw na medycynę naturalną. Postaw na prewencję. Naucz się zapobiegać, by leczyć się chemicznie już wyłącznie w ostateczności. Poznaj moc domowych receptur na przeziębienia i naturalnych sposobów na walkę z infekcjami.  Sięgnij do źródeł – tylko tak Twój organizm osiągnie pełną harmonię.

Wyrzuć chemię z domu!

Do sprzątania wybierz naturalne, domowe receptury, które w skuteczności nie ustępują tym sklepowym. Wyrzuć chemię z domu i postaw na naturę! Naturalne środki czystości są najlepszym sposobem na czysty dom, przy jednoczesnym zdrowiu rodziny, czystym środowisku i pełnym portfelu!

Naturalne kosmetyki = naturalne piękno!

Wyrzuć również chemię ze swojej kosmetyczki. Postaw na kosmetyki naturalne. Postaw na jakość i dobry skład – podobnie jak przy zdrowej diecie – traktuj swoją skórę z szacunkiem, będziesz zdziwiona jak szybko Ci podziękuje.

Otaczaj się naturalnymi materiałami

Ogranicz sztuczność. Pokochaj len i bawełnę. Zrezygnuj z foliowych reklamówek, ogranicz sztuczne tkaniny w ubiorze i pościeli. Postaw na naturę i jakość.

Zrób coś dla natury!

Daj coś od siebie! Podnieś papier, który leży na ulicy, wyrzuć go do kosza. Dbaj o środowisko. Zgaś światło i zapal świeczkę dla ducha i dla natury. Edukuj innych. Pomagaj zwierzętom. Jest tyle różnych miejsc, w których możesz dać naturze małą cząstkę siebie – wystarczy tylko poszukać. Nie pytaj jak być bliżej natury – pytaj jak pomóc naturze. Jeśli będziesz pomagać – natura sama się do Ciebie przybliży! Pamiętaj, że nawet najmniejszy krok jest wart więcej, niż stanie w miejscu. Nawet najmniejszy krok sprawi, że będziesz o krok do przodu, przed cofaniem się. Idź naprzód.

Jak być bliżej natury, gdy mieszkasz w mieście?

Jak widzisz, jest mnóstwo sposobów na to by być bliżej natury – nawet gdy mieszkasz w mieście. Wystarczy tylko chcieć. Wystarczy działać. Możemy my – możesz i Ty! Ty również pokochaj to, co naturalne!

Love Natura – Kochamy to, co naturalne!

Spodobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym!

Agnieszka Matuszewska

Zawsze staram się być jak najbliżej natury i to z niej czerpać siłę. Uwielbiam zwierzęta, kocham zieleń, wolną przestrzeń i kontakt z przyrodą. Jestem mgr Biotechnologii. Interesuję się zdrowym odżywianiem i medycyną naturalną. Zdając sobie sprawę z tego jak wygląda dzisiejszy przemysł, staram się wszystko (co jestem w stanie) przygotowywać sama, z naturalnych składników - od uprawy własnych warzyw począwszy, po wyrób wędlin, kosmetyków, środków czystości. Kocham gotować. Cały czas uczę się medycyny naturalnej i ziołolecznictwa. W wolnych chwilach poszerzam również swoje umiejętności w tematyce rękodzieła i DIY. Prywatnie, jestem mamą dwóch cudownych, pełnych energii maluchów, w których chcę zaszczepić miłość do natury.

Podoba Ci się nasza strona? Podziel się nią ze znajomymi :)