Kochamy to, co naturalneŻycie w zgodzie z naturą

Walcz o własne szczęście – nikt nie zrobi tego za Ciebie!

Rate this post

Dziś nie będzie tradycyjnego tekstu o ogrodzie, pogodzie, zdrowym odżywianiu czy medycynie naturalnej. Dziś będzie o Tobie, o nas. Love Natura to również ludzie. Ludzie, których mijasz na ulicy, którzy Cię otaczają, których nie zauważasz,  którzy mieszkają z Tobą, i wreszcie… TY. Tak – Love Natura to Ty. Love Natura to My. Jak w jednym zdaniu opiszesz swoje życie? Czy jesteś szczęśliwy? Czy jesteś gotowy na zmiany? Walcz o własne szczęście – nikt nie zrobi tego za Ciebie!

Czy jesteś szczęśliwy?

Jakiś czas temu opublikowaliśmy tutaj tekst, w którym pytaliśmy czy jesteś szczęśliwy. Wielu z Was skłonił on wówczas do refleksji nad tym, co jest tak naprawdę ważne i nad tym, co czyni człowieka szczęśliwym. Refleksje minęły, potem minął cały rok. Codzienność przysłoniła rozważania, a brak czasu i zmęczenie dobiły resztki chęci i nadziei. Dziś znów prosimy Was, byście na chwilę się zatrzymali i pomyśleli o własnym życiu. Czas na podsumowania.

Co się zmieniło? Czy walczyłeś o własne szczęście? Czy wprowadziłeś zmiany w swoim życiu, by faktycznie być szczęśliwym? Jak wygląda Twoje życie i jak zmieniło się w przeciągu tego roku? Czy jesteś szczęśliwy lub wykonałeś kroki w kierunku szczęścia? Czy lubisz to, co robisz? Kochasz swoją pracę, swoją codzienność? Pamiętasz jeszcze to, co sprawia Ci przyjemność?

Nie odkładaj zmian na później, bo „później” może nigdy nie nadejść.  Nikt nie zadba o Ciebie, jeśli Ty tego nie zrobisz.

Walcz o własne szczęście – samo nie przyjdzie

Pewność siebie to mit. Większość z nas stawia na bezpieczne schematy i stabilność. Jeśli chcesz być szczęśliwym, musisz wierzyć we własne możliwości. Musisz ryzykować.  Musisz dojrzeć do zmian – nawet drastycznych.  Strach przed zmianami nie jest zły, dopóki nie paraliżuje Twojego działania.  Jeśli czujesz, że nie tak powinno wyglądać Twoje życie – zrób wszystko co w Twojej mocy, by to zmienić. Tylko od Ciebie zależy, jak będzie wyglądała Twoja codzienność i przyszłość. Sam powinieneś decydować o ścieżkach swojego życia – nie usypiaj w letargu pt. „jest jak jest, ale stabilnie”. Stabilność nie jest dobra, jeśli nie wiąże się z nią szczęście.

Nie patrz na innych – patrz na siebie. Dla ludzi zawsze będziesz niewystarczająco dobry, za chudy, za gruby, za mądry, za głupi. Nie pytaj ludzi, czy Ci się uda – zapytaj siebie samego. Czy jesteś gotowy na zmiany? Jesteś gotowy walczyć o własne szczęście? Czy jesteś gotowy przyjąć na klatę niepowodzenia i potraktować je, jako nauczkę na przyszłość? Jesteś gotowy postawić wszystko na jedną kartę? Walcz o własne szczęście – nikt nie zrobi tego za Ciebie! Definicji szczęścia jest wiele – wybierz swoją i trzymaj się jej. To nieprawda, że nie możesz nic zmienić. Możesz wszystko, ale musisz w siebie wierzyć. Musisz wykonać pierwszy krok, a potem następny i następny. Nie możesz stawać w miejscu, a tym bardziej się cofać.

Walka o własne szczęście nie jest łatwa – wymaga poświęceń i drastycznych kroków

Jak wyglądało to u nas? Powiedzieliśmy sobie, że będziemy walczyć o szczęście. Planowaliśmy to długo i wreszcie przyszedł czas, by postawić wszystko na jedną kartę. Wóz albo przewóz. Wiedzieliśmy, że nie może być tak, jak było dotychczas. Wiedzieliśmy, że nie tak ma wyglądać nasze życie. Zrobiliśmy krok do przodu. Zmieniło się bardzo dużo. Postanowiliśmy walczyć i nie dać za wygraną. Skoczyliśmy na głęboką wodę, w nieznane, bez pewności sukcesu, jednak z wiarą we własne możliwości i nadzieją na przyszłość. Byliśmy przygotowani na wszystko – również na porażkę. Naturalnym jest przecież, że nie zawsze wszystko będzie szło zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Udało się. Dziś z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że było warto. Że to był najlepszy krok, jaki mogliśmy wykonać. Kawał dobrej roboty za nami. Jesteśmy szczęśliwi.

Jeszcze wiele przed nami. Rozwijamy się i idziemy naprzód. Walczymy nadal o szczęście naszej rodziny. Mnóstwo planów i jeszcze więcej do zrobienia. Przyszły rok zapowiada się bardzo dobrze. Będzie znów parę większych kroków w nieznane, a jednocześnie kontynuacja aktualnej ścieżki, bo był to dobry wybór.

Walcz o własne szczęście – nikt nie zrobi tego za Ciebie!

Mamy już grudzień. Czas leci coraz szybciej i szybciej. Jeszcze chwila i będą Święta, potem Sylwester i Nowy Rok. Przyjdzie pora na postanowienia noworoczne. Może już teraz warto na chwilę zatrzymać się i pomyśleć o tym, co wówczas postanowisz? Może tym razem postawisz na zdrowy egoizm i powalczysz o swoje szczęście? Zastanów się, co uczyni Cię szczęśliwym i idź w tym kierunku. Życie masz jedno – nie zmarnuj go na „stabilne, nijakie bezpieczeństwo”.

 

Love Natura – Kochamy to, co naturalne!

Spodobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym!

Agnieszka Matuszewska

Zawsze staram się być jak najbliżej natury i to z niej czerpać siłę. Uwielbiam zwierzęta, kocham zieleń, wolną przestrzeń i kontakt z przyrodą. Jestem mgr Biotechnologii. Interesuję się zdrowym odżywianiem i medycyną naturalną. Zdając sobie sprawę z tego jak wygląda dzisiejszy przemysł, staram się wszystko (co jestem w stanie) przygotowywać sama, z naturalnych składników - od uprawy własnych warzyw począwszy, po wyrób wędlin, kosmetyków, środków czystości. Kocham gotować. Cały czas uczę się medycyny naturalnej i ziołolecznictwa. W wolnych chwilach poszerzam również swoje umiejętności w tematyce rękodzieła i DIY. Prywatnie, jestem mamą dwóch cudownych, pełnych energii maluchów, w których chcę zaszczepić miłość do natury.

Podoba Ci się nasza strona? Podziel się nią ze znajomymi :)